Севиля се изкачи на второ място след мач, белязан от срутване и ранени фенове

Отборът на Севиля спечели с 3:1 гостуването на Ейбар в двубой от седмия кръг на испанското първенството. Срещата беше помрачена от срутване на част от огражданията, след което неколцина (най-малко двама) фенове на андалуския тим бяха ранени и откарани в болница. Инцидентът се случи в 58-ата минута след втория гол за тима на Пабло Мачин, реализиран от Евер Банега (дузпа). Преди това водачът при голмайсторите в Примера Андре Силва беше открил резултата (47), а в 90-ата Банега вкара за трети път. В 100-ата (при дадени 9 добавени) Жоан Жордан се разписа почетно за домакините. С успеха севилци временно изпревариха Реал Мадрид и Атлетико Мадрид и се настаниха на втората позиция.
Баските владееха много по-често топката през първото полвуреме, но чистите положения бяха пред тяхната врата. Пабло Сарабия на два пъти се включи с опасни удари - и в двата случая вратарят Марко Димитрович се справи. В 11-ата Сарабия се опита да прехвърли стража, който изби в корнер. В 31-ата Димитрович спаси след удар от наказателното поле.
Второто полувреме започна с гол за южняците. Хесус Навас центрира фалцово и Андре Силва отклони атрактивно в мрежата - 0:1. В 58-ата Навас центрира и Хосе Анхел необяснимо игра с ръка в наказателното поле - дузпа. Евер Банега реализира от бялата точка - 0:2. Секунди след попадението част от ограждението на долната трибуна зад вратата на Димитрович се срути и неколцина запалянковци на "бяло-червените" бяха наранени. Мачът беше прекъснат за шест минути и двама от “бяло-червените” фенове бяха изнесени с носилки към линейката. След подновяването на играта ритъмът беше загубен. В 94-ата Банега се разписа за 0:3 след хубав изстрел извън наказателното поле от около 25 метра. В 100-ата минута Жоан Жордан вкара почетен гол за "синьо-червените".