Краснодар срещу Криля Советов на 1/8-финал за Купата

Отборът на Краснодар се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на Русия, след като победи с 2:0 като гост Авангард Курск на стадион “Трудови резерви”. “Биковете” откриха едва в деветата минута, когато се разписа Николай Марков. В средата на втората част крайният резултат беше оформен от Риман Шишкин.
В следващата фаза Краснодар ще играе с Криля Советов, който победи като гост Тамбов след продължения с 2:1. Домакините откриха в 38-ата минута чрез Данил Кльонкин, а гостите върнаха равенството в средата на втората част, когато се разписа Никита Чичерин. Победата за водения от треньора Андрей Тихонов тим донеса дефанзивният халф Паул Антон в петата минута на добавеното време. Осминафиналният сблъсък между Краснодар и тима от Самара е на 31 октомври.