100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Майнц направи обрат в последния дъх на мача

Отборът на Майнц 05 надви с 2:1 гостуващия Аугсбург в мач от третия кръг на Бундеслигата. Гостите водеха до 87-ата минута, когато Антъни Уджа изравни. В 92-ата след грешка на вратаря домакините успяха да стигнат до победата. Успехът качи Майнц на петата позиция в класирането.
В деветата минута Михаел Грегорич прати топката в мрежата на Майнц. Видеоповторенията обаче помогнаха на съдията да вземе правилното решение и да назначи засада, заради която резултатът остана 0:0. Постепенно домакините изнесоха играта по-напред и създадоха няколко положения. При корнер в 23-ата минута Робин Куайсон беше оставен сам на седем метра от голлинията, но стреля над гредата. В 30-ата Жан-Филип Матета изскочи фронтално срещу вратаря Фабиан Гийфер, но така и не измисли как да го преодолее и статичният страж се справи. В добавеното време на първото полувреме Матета вкара, на стадиона вече звучеше песничката за гол, когато съдията отсъди нарушение в атака и ликвидира попадението.
След почивката Майнц игра офанзивно и търсеше гола, но когато сякаш дойде умората, баварският тим реализира. В 82-ата Жи Дон-Вон изрита топката от далечна дистанция (от 25 метра) и свари неподготвен вратаря - 0:1. Антъни Уджа изравни в 87-ата минута, ориентирайки се най-добри при свободен удар. В 92-ата домакините направиха пълен обрат. След хвърлен тъч вратарят на гостите излезе напред и боксира, но освободи вратата си. Александру Максим стреля незабавно от пеналта и прати топката в неохранямо от защитници зона - до гредата.