Деян Христов с два гола при нова победа на Нефтохимик

Отборът на Нефтохимик спечели с 3:1 домакинството си на Димитровград в мач от петия кръг на Югоизточната Трета лига. Това бе пета поредна победа за тима, с която категорично защити лидерската си позиция във временното класирането.

"Шейховете" откриха резултата по-малко от минута след старта на мача. При центриране от корнер вратарят на гостите Владислав Димитров се намеси, но изпусна топката. Деян Христов се възползва от ситуацията и се разписа за 1:0. Инициативата остана при домакините, но дългите им центрирания и постепенни атаки не създадоха чисти голови положения.

В 17-та минута гостите от Димитровград успяха да изравнят. След атака по левия фланг техен нападател бе оставен непокрит и от воле изпрати топката в горния десен ъгъл на вратата на Ферди Мюмюнов. До края на полувремето равенството се запази.

След почивката бургазлии повишиха темпото на игра и отново излязоха напред в резултата. В 69-та минута Деян Христов за втори път бе точен. Той засече центриране с глава и се разписа за 2:1. Минута по-късно гостите останаха с човек по-малко, след като техен играч получи втори жълт и съответно червен картон. Третото попадение за домакините бе дело на Михаил Георгиев. В 82-ата минута, след асистенция на Мирослав Радев, с плътен удар той оформи крайното 3:1.
В следващия кръг предстои морско дерби. Нефтохимик гостува на Созопол на 15-ти септември, събота, от 18:00 ч.

Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Даниел Андреев (60 Мирослав Раев), Станислав Жеков, Стоян Калев, Йолиян Милков, Цветомир Цонков, Михаил Георгиев, Стойко Иванов, Кристиян Мирославов (72 Цветан Чахов), Даниел Стоянов (46 Цветан Филипов), Деян Христов

Снимка: Официален сайт на Нефтохимик