Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Евертън и Хъдърсфийлд поделиха точките на "Гудисън Парк"

Отборите на Евертън и Хъдърсфийлд завършиха наравно 1:1 в среща от 4-ия кръг на Висшата лига. И двете попадения паднаха в хода на първото полувремето, като в 34-ата минута Филип Билинг изведе гостите напред в резултата. Само две минути по-късно “карамелите” се върнаха в мача чрез Доминик Калвърт-Люин, който засече добро центриране на новото попълнение Люка Дин.

В 13-ата минута Кюрт Зума пробва добър удар извън наказателното поле след пас на Морган Шнайдерлин, но изстрелът му премина покрай левия страничен стълб. Четири минути по-късно удар на Шеймъс Коулмън излезе в аут. Въпреки по-добрата игра на Евертън през първия половин час, тимът на Хъдърсфийлд поведе в резултата в 34-ата минута чрез Филип Билинг, който засече с глава добро центриране от ъглов удар.
Домакините отговориха само две минути по-късно, изравнявайки резултата чрез Доминик Калвърт-Люин. Полузащитникът насочи добра топка с глава в долния десен ъгъл на Йонас Льосъл след центриране на Люка Дин. В самия край на полувремето Калвърт-Люин не успя да засече добро подаване на Тио Уолкът, стреляйки високо.
Второто полувреме започна силно за Хъдърсфийлд и още в 49-ата минута Джордан Пикфорд трябваше да се намесва след силен удар на Стив Муние. Десет минути по-късно Ражив ван Ла Пара не успя да насочи добре топката в очертанията на вратата зад Пикфорд. В 68-ата минута Муние засече с глава центриране на Терън Конголо, но Пикфорд се намеси страхотно и изби.
Домакините изнесоха играта по-напред в търсене на втори гол. До такъв така и не се стигна в минутите до края на срещата и двата тима поделиха точките. Във временното класиране Евертън заема седма позиция, а Хъдърсфийлд е 17-и с актив от две точки.