Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Черно море набира скорост (видео)

Отборът на Черно море победи с минималното 1:0 Витоша (Бистрица) в мач от седмия кръг на Първа лига. “Моряците” стигнаха до успеха след ранен автогол на Наско Милев. Попадението падна още в третата минута на срещата.

Резултатът бе открит от домакините още в третата минута. Тогава при едно центриране от фал на Георги Илиев последва разбъркване, при което Мирослав Енчев се оказа на стрелкова позиция, а след удара му Наско Милев докосна топката, за да посети собствената му врата.

В средата на първата част Витоша можеше да изравни. Стефан Христов бе изпуснат при центриране отдясно на вратата на Черно море и отправи удар с глава, който обаче мина в страни от вратата. Малко по-късно дойде много чисто положение за варненци. Радослав Василев се измъкна сам срещу вратаря, но Василев успя да спаси тежкия удар на нападателя.

През втората част двата тима имаха по няколко положения за гол. В 54-ата минута гол за "моряците" бе отменен заради засада, но повторенията показаха, че Георги Илиев бе в чиста позиция. В средата на частта Витоша се активизира и погледна по-смело към вратата на съперника. Най-чистото положение дойде в 84-ата минута. Стефан Христов овладя отлично в наказателното поле и стреля, но топката срещна десния страничен стълб на вратата на Черно море. В самия край на мача Черно море можеше да стигне до втори гол, след като резервата Мартин Минчев остана сам срещу вратаря, но не успя да реализира.

Така Черно море записа втора поредна победа и четвърти мач без загуба от началото на сезона. В момета играчите на Илиан Илиев са на четвърта позиция с 12 точки. Витоша от своя страна регистрира второ поредно поражение и е на девета позиция с девет точки.

Черно море - Витоша (Бистрица) 1:0