Българските параатлети извоюваха още два медала на ЕП в Берлин

Отличното представяне на българските състезатели на Европейското първенство по лека атлетика за хора с увреждания в Берлин продължава. В четвъртия ден на надпреварата родните параатлети извоюваха още два медала и така отличията от континенталния форум за България станаха седем. Даниела Тодорова и Георги Киряков спечелиха бронзови медали.

Тодорова заслужи бронз в хвърлянето на копие (F55) с резултат от 19.90 метра. Германката Мартина Вилинг спечели златото с 21.34 м, а датчанката Диана Дадзите се окичи със среброто с 26.36 м. За Тодорова това е втори медал от шампионата в Берлин. По-рано през седмицата тя грабна сребро на диск.

Георги Киряков също извоюва бронз в хвърлянето на копие в категория F55. Той стигна до медала с постижение от 23.08 м. Другият българин в тази дисциплина Мустафа Юсеинов се нареди четвърти с 25.47 м. Шампион стана хърватинът Милош Зарич с 31.60 м, а среброто отиде в ръцете на литовеца Рамунас Вербавициус с 28.13 м.