Феноменален! Вижте какво направи Уейн Рууни! (видео)

Голмайстор №1 в историята на Манчестър Юнайтед и националния отбор на Англия Уейн Рууни стана герой за американския си отбор ДиСи Юнайтед при драматичната победа с 3:2 срещу Орландо Сити в мач от МЛС (Мейджър Лийг Сокър. Двубоят предложи много емоции на зрителите, които видяха не само 5 гола, но и червен картон (на колумбиеца Кристиан Игита в 55-ата минута), автогол (на датския футболист на Юнайтед Давид Устед в 50-ата минута) и хеттрик на аржентинския халф Лусиано Акоста (45+4, 64, 90+6).

Буквално в последните секунди на мача, при резултат 2:2, играчите на ДиСи Юнайтед хвърлиха всичко в атака и дори вратарят им бе в половината на противника. Получи се опасна контраатака за играещите с човек по-малко футболисти на Орландо Сити, която спокойно можеше да им позволи да откраднат победата. И тук Уейн Рууни се прояви като истински лидер и показа, че е готов да се раздаде максимално във всяка ситуация.

32-годишният нападател спринтира, връщайки се в защита и успя да спре чисто откъснал се в половината на ДиСи Юнайтед играч на Орландо. Вратата на Юнайтед в този момент бе опразнена, но с майсторски шпагат Рууни предотврати отбелязването на попадение за Орландо, след което се устреми вече към противниковата врата. Последва отлично центриране на неуморния нападател, което се превърна в решаваща асистенция. Лусиано Акоста с глава преодоля стража на Орландо и оформи своя хеттрик, а Рууни даде страхотен пример не просто за професионализъм, а за голямо футболно сърце.