На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Саутхамптън с нулево реми на старта

Блестящ мач на вратаря на Саутхамптън Алекс Макарти донесе точката на тима на старта на сезона. “Светците” завършиха 0:0 в домакинството си на Бърнли. Гостите доминираха в началото на срещата и създадоха положения. Макарти спаси удар на Ленън, а по-късно се справи с удар с глава на Хендрик.

След почивката Саутхамптън вдигна темпото, особено след влизането на новите попълнения Дани Ингс и Мохамед Елионуси. През второто полувреме и Джо Харт трябваше да се намесва. Той спаси удар на Джак Стивънс, а след това отрази и удар на Лемина с глава. Ингс определено оживи нападението на домакините. Той се отчете с удар с глава над вратата и добро подаване към Елионуси, но изстрелът на норвежеца бе блокиран.