Борнемут започна с победа срещу новак

Борнемут започна с победа сезона във Висшата лига за първи път в историята си. Отборът на Еди Хауи спечели с 2:0 домакинството си на новака Кардиф Сити. Райън Фрейзър откри резултата в 24-ата минута, а малко по-късно Калъм Уилсън пропусна дузпа. Нападателят се реваншира с попадение в самия край на двубоя.

Дебют за Борнемут направи новото попълнение Дейвид Брукс, който пристигна от Шефилд Юнайтед за 10 милиона паунда. След предпазливо начало домакините постепенно поеха контрола върху мача и в 24-ата минута поведе в резултата. С първия удар в очертанията на вратата тимът на Еди Хауи се разписа. Райън Фрейзър се възползва от грешки в защитата на съперника и се озова непокрит в наказателното поле, като отблизо нямаше проблем да прати топката в мрежата. Голът даде още по-голяма увереност на тима на Еди Хауи и доминацията му се увеличи.

Борнемут можеше да си осигури по-сериозен аванс, след като получи дузпа, но в 35-ата минута изпълнението на Калъм Уилсън от бялата точка бе спасено от Етеридж. Малко преди почивката домакините можеха да съжаляват, тъй като гостите стигнаха до най-доброто си положение, но не се възползваха.

След като не показа нищо през първата част, Кардиф заигра доста по-добре и можеше да стигне до изравняване. Най-доброто положение се откри пред капитана на уелския тим Шон Морисън, но фантастично спасяване на Бегович го лиши от гол в 65-ата минута. Добрият период на гостите не доведе до попадение, а те пуснаха втори гол в края, когато Уилсън се разписа.