ЦСКА 1948 с тежка загуба от Поморие в Симитли

Отборът на ЦСКА 1948 допусна тежка загуба с 3:1 от ОФК Поморие в контрола, играна на стадион “Струма” в Симитли. Срещата бе част от предсезонната подготовка на “червените”, които се готвят усилено за старта на сезона във Втора лига. Единственият гол за ЦСКА 1948 реализира новото попълнение Светослав Диков. Това бе първо неофициално попадение за нападателя с екипа на “черените”.
Срещата започна слабо за “червените”, които допуснаха изоставане в резултата с 2:0. За тима на Поморие точни бяха полузащитникът Михаел Орачев и юношата на Ботев (Пловдив) Кристиян Казаков. Последният реализира прекрасен гол с изстрел от пеналтерията, който не остави шансове на стража на ЦСКА 1948.
Двата тима се оттеглиха на почивка с комфортна преднина от два гола за поморийци, която остана непроменена след много пропуски от страна на футболистите на ЦСКА 1948. Така се стигна до положение, в което главният съдия на срещата отсъди наказателен удар за нарушение срещу футболист на Поморие в наказателното поле. Зад топката застана голмайсторът Казаков, който не сгреши.