БАТЕ записа шести пореден успех в първенството на Беларус

БАТЕ (Борисов) продължи победния си ход в първенството на Беларус, записвайки 6-и пореден успех на сметката си. Този път обаче победата на възпитаниците на Кирил Алшевский дойде доста трудно с минималното 1:0 срещу състава на Ислоч в сблъсъка между двата тима от 11-ия кръг.

Единственият гол в мача падна в 39-ата минута от дузпа, а негов автор бе Неманя Милич.

През второто полувреме играчите на тима от Борисов имаха и числено преимущество, след като Момо Янсане бе изгонен в 61-ата минута, а в добавеното време на срещата гостите останаха и с 9 души на терена, като червен картон видя и  Алексей Янушкевич. Въпреки това домакините не се възползваха, за да направят победата си по-изразителна.

Все пак БАТЕ прибави ценни три точки в актива си и вече има 25, като води в класирането с 3 пред втория Енергетик, който стигна само до равенство 3:3 в домакинството си на Витебск. Трети е Торпедо (Жодно) с 21 точки.