Лудогорец продължава със загубите в Турция (видео)

Лудогорец допусна трето поражение в четвъртата си контрола на турска земя, след като днес загуби с 0:1 от Лехия. Единствено попадение за лидера в полското първенство вкара Суховски в 73-ата минута.

И в този двубой орлите се представиха доста под възможностите си. Футболистите на Антони Здравков не направиха почти нищо градивно в атака, а почти всичките им удари минаваха на метри от целта. В защита пък отново допуснаха груби индивидуални грешки и логично загубиха проверката.

На посредствено ниво в поредна контрола играха едно от новите попълнения - Адриан Попа, завърналият се след дълго лечение на контузия Драгош Григоре и каращият проби 20-годишен бразилец Рибейро, който обаче в епизодични моменти загатва, че има добри качества.

Единствения светъл лъч бе вратарят Пламен Илиев, който до смяната си в 71-ата минута демонстрира стабилна игра и не допусна дори минимална грешка при своите отигравания.

Двубоят стартира с удар на Натанаел, който не затрудни стража на поляците.

В 20-ата минута Лехия застраши вратата на "орлите". Пайшао бе заел добра позиция в наказателното поле и отправи изстрел с глава, който за късмет на Пламен Илиев профуча над напречната греда.

Лудогорец отговори в 31-ата минута. Димо Бакалов се завъртя в близост до наказателното поле и шутира без подготовка. Стражът на Лехия изби, но при добавката Жоао Пауло не успя да отбележи под ъгъл.

В 37-ата минута двата отбора се сдърпаха на терана, след като Марселиньо бе фаулиран от състезател на полския тим, но напрежението бързо утихна.

В 41-ата минута Лехия създаде опасно положение пред Пламен Илиев. Мак центрира остро и Собиех засече отблизо топката с глава, но кълбото премина на сантиметри от страничния стълб.

В самия край на първата част Жоао Пауло имаше добра възможност да изведе своя тим напред, но след като влезе в наказателното поле, се забави с крайното решение и пропиля атаката.

През втората част Лудогорец заигра по-добре от своя противник до масовата смяна в 71-ата минута. В 60-ата минута разградчани разиграха добре отдясно, Попа получи извеждащ пас и нахлу в наказателното поле, но успоредният му пас по земя на два метра пред голлинията на поляците не бе засечен от Рибейро. Само 120 секунди по-късно ситуацията се повтори, но този път Жоао Пауло не подаде точно към Рибейро.

В 71-ата минута наставникът на орлите пусна в игра Наумов, Вандерсон, Сисиньо, Дяков, Лукоки и Кешерю. Само две минути по-късно Лехия поведе. Играч на поляците отвя по дясното крило двама футболисти в зелено и центрира към Суховски, който след удар с глава от 4-5 метра не остави шанс на Наумов за 0:1.

В 81-ата минута Лудогорец като по чудо не получи втори гол след поредица от груби грешки в защита. Първо Сисиньо се подхлъзна и позволи на Суховски да му отнеме топката. Полякът опита да изведе свой съотборник, но не го стори много добре. За голяма изненада Моци и Григоре се разминаха с топката,  позволявайки на Арак да излезе сам срещу вратаря, но нападателят на Лехия шутира в аут.

Това бе последното по-сериозно положение пред една от двете врати и Лудогорец инкасира трета загуба в четирите си контроли в Турция. До този момент разградчани паднаха от Ботошани (1:3), Клуж (0:2) и днес от Лехия (0:1), а единствената им победа бе във втората контрола срещу Хонвед с 4:2.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛЕХИЯ 0:1