Гледахте на живо в Sportal.bg: Славия тръгна със загуба в Турция (видео)

Носителят на Купата на България за 2018 година Славия загуби първата си контрола на турска земя. Футболистите на Златомир Загорчич отстъпиха с 1:2 на полския Миедж (Легница). Проверката в южната ни съседка имахте възможност да гледате на живо по Sportal TV. Тимът от Екстракласата стигна до победата след попадения на Пиасечки (20') и Ояма (50'). Точен за най-стария столичен клуб бе Цветелин Чунчуков (62').

След равностойни начални минути полският клуб излезе напред в резултата, след като каращият проби Давид Муньос увисна и Пиасечки се разписа по леко комичен начин. Нападателят на Миедж се опита да спре една центрирана отляво топка, но неуспешно. За негов късмет топката описа странна траектория и се озова във вратата на Георги Петков.

В 26-ата минута Славия стигна от статично положение до най-добрата си възможност да вкара гол. Димитър Велковски стреля от пряк свободен удар, но Сапела реагира чудесно и изби в ъглов удар. В следващите пет минути на два пъти Форсел бе близо до това да удвои преднината на поляците.

В 38-ата минута “белите” трябваше да понесат втори тежък удар. Най-старият столичен клуб организира контраатака, топката стигна до намиращия се в центъра Карабельов, който пусна вдясно към включилия се на скорост Георги Йомов. Големият герой от финала за Купата миналия май напредна, но в един момент извика силно, хвана се за бедрото и се строполи на земята, без да е имало физически контакт със съперник. Впоследствие мястото му бе заето от Владислав Узунов.

Второто полувреме започна повече от лошо за “белите”, които в 50-ата минута вече губеха с 0:2. Появилият се след почивката Павел Виданов извърши нарушение в наказателното поле, а след последвалото изпълнение Ояма не сгреши и удвои аванса на Миедж.

В 62-ата минута Славия върна едно попадение, дело на нападателя Цветелин Чунчуков. Бившият играч на Ботев (Пловдив), Лудогорец и Черно море се разписа с глава след центриране на Виданов отдясно. Веднага след това голмайсторът на “белите” можеше и да изравни, но стражът на Миедж спаси.

В 70-ата минута момчетата на Златомир Загорчич организираха бърза контраатака, започнала от Славчо Шоколаров, която приключи с удар на Ашковски встрани от вратата. Четвърт час преди края Чунчуков вкара втори гол, но попадението му бе отменено заради засада.

В 87-ата минута “белите” комбинираха добре пред наказателното поле на Миедж, след което Галин Иванов стреля, но над вратата. Това бе и последното опасно положение пред вратата на поляците. Въпреки че бяха по-активните в края на срещата, носителите на Купата на България загубиха с 1:2 първата си контрола на турска земя.

Славия:
I-во полувреме: Петков, Тумбак, Марем, Муньос, Велковски, Карабельов, Златков, Йомов (Узунов 40'), Боримиров, Кръстев, Мицански
II-rо полувреме: Георгиев, Виданов, Шоколаров, Г. Иванов, Гамаков, Узунов, Станисавлевич, Петров, Чунчуков, Ашковски, Бара
Старши треньор: Златомир Загорчич

Миедж: Миедж: Сапела, Муса, Божич, Осура, Милкович, Камара, Пиржечки, Фернандес, Пиасечки, Адамски, Форсел
Старши треньор: Доминик Новак