100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Рен отмъкна победа от Нант

Отборът на Рен победи с 1:0 при гостуването си Нант в дербито на Западна Франция от 20-ия кръг на Лига 1. Единственият гол отбеляза Дамиен да Силва. Със спечелените 3 точки Рен вече има 29 на шестото място. Нант от своя страна е 11-ти с 23.

В 7-ата минута попадението на Нант бе отменено с ВАР. Оказа се, че е бранител на Нант се е помогнал с лявата ръка и така нулевото реми се запази. Малко по-късно Рен откри резултата. Гостите изпълниха фаул отляво по атаката си в 13-ата минута Хатем Бен Арфа центрира към далечната греда, където чакаше Дамиен да Силва и с глава засече точно за 1:0. През второто полувреме домакините създадоха по-чистите положения, но така и не съумяха да стигнат до попадение. В следващия кръг Нант гостува на Ним, докато Рен ще направи визита на Гингам.