9:0! Ман Сити не показа и капка милост срещу отбора на български вратар (видео)

С четири гола на Габриел Жезус Манчестър Сити постигна унищожителна победа с 9:0 срещу Бъртън Албиън в първи полуфинал от турнира за Купата на Лигата и на практика вече чака съперника си в спора за третия по престиж трофей в Англия. Българският вратар на гостите Димитър Евтимов не беше в групата за двубоя на "Етихад Стейдиъм", съотборниците му инкасираха тежка загуба срещу звездния състав на Джосеп Гуардиола, в който личаха имената на Кевин де Бройне, Илкай Гюндоган, Риад Марез, Николас Отманеди, Льорой Сане, Давид Силва и Кайл Уокър.

Фактът, че Гуардиола заложи на доста от титулярите си, предполагаше разгромен резултат и той не се размина на гостите от Лига 1. Носителят на трофея поведе още в 5-ата минута чрез Де Бройне, който се разписа с глава след центриране на Давид Силва. След четвърт час игра Жезус откри головата си сметка, също с глава.

Бразилецът направи 3:0 отблизо с помощта на гредата в 34-ата минута. В тази ситуация реферът прибегна до намесата на системата ВАР, а до почивката се разписа и младият Олександър Зинченко. За украинеца това беше първо попадение с екипа на Сити. То бе и най-красивото в мача - с прехвърлящ удар от ъгъла на наказателното поле, който не остави никакви шансове на стража Брадли Колинс.

Въпреки огромната разлика в класите, футболистите на Бъртън Албиън също атакуваха при всяка възможност и пропуснаха две чисти положения през първото полувреме.

Втората част донесе още пет попадения във вратата на гостите, макар че те съумяваха малко по-продължително да задържат топката. В 57-ата минута Габриел Жезус засече центриране от десния фланг на Марез, а в 62-ата резервата Фил Фодън опъна мрежата с добавка отблизо.

Домакините не спряха дотук. Жезус вкара четвъртия си гол в мача след перфектна асистенция на Сане. В 70-ата минута Кайл Уокър се възползва от пробив и центриране на Марез, за да направи резултата 8:0, а последният гол беше дело на самия Марез.

В края феновете на Сити леко се ядосаха на своите, че не се опитаха да направят резултата двуцифрен, а Гуардиола показа уважение към скромния тим на гостите и се ръкува поотделно с всеки футболист.

За каталунския специалист това беше изравнен рекорд за най-голяма победа в кариерата му на треньор.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - БЪРТЪН АЛБИЪН 9:0