Джокович с 10-и пореден четвъртфинал на "Ролан Гарос"

Носителят на 15 титли от “Големия шлем” и шампион от 2016 година Новак Джокович продължава похода си към т.нар. “Ноле шлем”, след като се класира на четвъртфиналите на “Ролан Гарос”. Световният номер 1 елиминира правещия сезона на живота си на клей Ян-Ленард Щруф с 6:3, 6:2, 6:2.

Победата е историческа, защото Джокович е първият в историята с 10 поредни класирания на четвъртфиналите в Париж, а иначе може да стане вторият в историята, който два пъти е държал едновременно всичките четири титли от "Шлема".

Четвъртфиналът му в Париж е номер 44 в кариерата му, докато пък Щруф за първи път изобщо участваше в двубой от четвъртия кръг. Джокович беше добре познатата стена на основната линия и напълно неутрализира атаките на Щруф, който от този сезон е значително по-агресивен и излиза постоянно на мрежата, на което се дължат и по-добрите му резултати.

Също така ключ към успеха на Джокович над германеца бяха и малкото му непредизвикани грешки - едва 12 (от 139 разиграни точки), докато Щруф направи 20 уинъра и 19 грешки. Сърбинът записа мачбола си с чудесна къса топка от бекхенд, като ще очаква Александър Зверев или Фабио Фонини в следващата фаза.

Значително повече емоции изживяха зрителите на мача от четвъртия кръг между Кей Нишикори и Беноа Пер. Двамата доиграха днес срещата, която снощи бе прекратена заради настъпващата тъмнина. Седмият в схемата японец имаше аванс от снощи и водеше с 2:1 сета - 6:2, 6:7(8), 6:2. При подновяването на играта днес Нишикори имаше два мачбола в четвъртия сет в тайбрека, но Пер успя да измъкне сета след 10:8.

Вдъхновен от публиката Беноа Пер си повярва и поведе с 4:1 в решителния пети сет, но Нишикори успя да намери отново своя ритъм и да спечели със 7:5, а с това и мача след близо четири часа игра.  С победата Нишикори си осигури мач на четвъртфиналите срещу миналогодишния шампион Рафаел Надал.