Росен Кирилов: Закономерно равенство

Наставникът на Витоша (Бистрица) Росен Кирилов сподели, че днешното нулево равенство със Септември (София) е напълно закономерно с оглед показаното от двата отбора.

67 Септември (София) - Витоша (Бистрица)

“Можехме да победим, но мисля, че 0:0 е реален резултат. Получи се тактическо надлъгване. Здрав мач с мъжки единоборства. Имаше припряност, защото мачът ни е с директен противник. Септември има друго лице и е станал агресивен отбор. Беше важно да спечелим този мач. Все пак и равният не е лош вариант. Идеята беше да затворим пространствата. Знаехме, че имат бързи играчи в атака. През първото полувреме имахме няколко ситуации, от които можеше да отбележим гол, но не успяхме. Гъргоров е приятел на нашия клуб и то отдавна. Беше решил да се отказва, но ние го убедихме да дойде до края на сезона. Не е тренирал с отбор от дълго време, но той е професионалист и днес изигра добри 25 минути. Има и много добри млади играчи. Септември има много добри млади играчи, в които е бъдещето. Както Емил Гъргоров, така и Мартин Камбуров, и Галчев имат какво да дадат още на българския футбол”, коментира Кирилов.