Спас Делев с жълт картон при равенство на Погон

Националът Спас Делев влезе като резерва и получи жълт картон при равенството на Погон (Шчечин) срещу Корона (Киелце) - 1:1. Българинът се появи в 80-ата минута на мястото на Звонимир Кожул, който подаде за гола на Погон.

Тимът на Делев откри чрез Адам Букса в 20-ата минута, но в 84-ата Вато Арвеладзе изравни за Корона.

В друг мач от 23-ия кръг Арка (Гдиня) отстъпи на собствен терен от Пяст Гливице с 1:2. Контузеният Александър Колев не игра за домакините.

Начело в Екстракласата е Лехия (Гданск) с 46 точки, пред Легия (Варшава) с 42. Погон е 6-и с 35 точки.