Болезнена загуба за тима на Алекс Колев (видео)

Александър Колев продължава да се възстановява от контузия, а неговият Арка (Гдиня) допусна драматична загуба с 2:3 от Заглебие (Сосновец), който заема последно място в класирането и беше в отчайваща форма преди този двубой.

Дамиан Збожен откри за Арка в 9-ата минута, но в 38-ата Зарко Удовичич изравни. В самия край на полувремето отново Збожен се разписа за Арка, но с две попадения на Шимон Марковски Заглебие стигна до така ценната победа и вече има 15 точки в актива си.

Арка регистрира второ поражение след подновяването на сезона и е на 11-о място с 25 точки.

Начело в Екстракласата е Лехия (Гданск) с 46 точки, пред Легия (Варшава) с 42.