Арка страда без Алекс Колев (видео)

Годината започна лошо за Арка (Гдиня). Отборът на Александър Колев допусна домакинска загуба с 1:2 от Корона (Киелце) и продължава да се смъква в класирането на полската Екстракласа. Българският нападател се възстановява след операция на коляното, а в негово отсъствие отборът изпитва сериозни трудности.

Срещу Корона домакините се оказаха догонващи в 27-ата минута, когато Фелисио Брун Форбс откри с глава след центриране от корнер. Аднан Ковачевич в самия край на полувремето удвои аванса на гостите, а Рафал Слемашко в 74-ата минута върна едно попадение.

Арка е на 11-о място в класираането с 25 точки, а начело е Лехия (Гданск) с 45 пункта.