Четири гола и четири греди за Лудогорец срещу Нефтохимик, нов заби хеттрик (видео)

Лудогорец се класира за 1/8-финалите в турнира за купата на България след успех с 4:1 над Нефтохимик в мач, който се игра на стадиона в Созопол. Домакините откриха резултата след брилянтен самостоятелен рейд на Радослав Апостолов в 11-ата минута. След почивката обаче разградчани вкараха четири безответни гола. С хеттрик се отличи Мавис Чибота (53, 76, 91), а веднъж се разписа Джоди Лукоки (60).
Преди почивката футболистите на Станислав Генчев нацелиха на четири пъти гредите.

Иначе сред 11-те на орлите за първи път попада последното ново попълнение Талеб Тауата, който през миналия сезон бе в германския Айнтрахт.

Домакините отправиха два шута чрез Мирослав Радев до 5-ата минута, които обаче не затрудниха Илиев. Лудогорец отговори с опасна атака в 7-ата минута, при която като по чудо не падна гол. Първо Дяков нацели дясната греда с шут от 20 метра. Последва добавка на Жоржиньо от 4-5 метра, която Андонов спаси. Топката обаче попадна в Лукоки, появил се като резерва в 31-ата минута заради травма на Бакалов, който шутира от 7-8 метра, но вратарят на Нефтохимик отново отрази.

Така се стигна до 11-ата минута, в която домакините откриха резултата. Радослав Апостолов овладя топката след хвърляне от тъч, преодоля Дяков, а след това размина и Икоко, след което от малък ъгъл разстреля Пламен Илиев за 1:0.

Пет минути по-късно Апостолов отново шутира добре, този път от двайсетина метра, но Илиев изби в корнер.

В 20-ата минута Горалски центрира на задната греда към Чибота, който от метър пред голлинията стреля в аут.

Само 180 секунди по-късно Апостолов за малко не си вкара автогол, когато се опита да изчисти с глава, но нацели лявата греда на собствената си врата и топката излезе в корнер. След изпълнението му Битон овладя и шутира фалцово в горната греда.

Две минути по-късно нов удар на Битон бе избит от Андонов, топката се удари в напречната греда и се върна в ръцете на вратаря.

В 45-ата минута Моци фаулира противников футболист пред границата на наказателното поле. Филипов стреля от прекия свободен удар, но Илиев спаси.

Началото на втората част започна с още един пропуск на шейховете. В 46-ата минута Апостолов преодоля Моци по дясното крило и центрира опасно по земя, но шутът от малък ъгъл на негов съотборник бе отразен от Илиев.

Някъде тук силите на бургазлии свършиха и попаденията започнаха да падат в тяхната врата.

В 53-ата минута Лудогорец успя да изравни. Горалски нахлу в наказателното поле и пусна към Жоржиньо, който отклони с едно докосване към Чибота, а последният с фалцов шут по земя вкара в долния ляв ъгъл за 1:1.

След час игра шампионът на България осъществи пълен обрат. Апостолов сбърка фатално, позволявайки на Лукоки да реализира сам срещу вратаря - 2:1 за Лудогорец.

В 76-ата минута Лукоки бе изведен на дясното крило, последва центриране към Чибота, който атрактивно с удар "скорпион" покачи на 3:1.

Последваха още няколко пропуска на Лудогорец. Все пак в даденото от рефера двеминутно продължение на мача орлите вкараха още един гол. Негов автор стана Мавис Чибота, оформяйки своя първи хеттрик в кариерата си след подаване на Икоко и шут с десния крак.

НЕФТОХИМИК - ЛУДОГОРЕЦ 1:4