Пробуждането на Ботев продължава (видео+снимки)

Отборът на Ботев (Пловдив) постигна трета поредна победа, откакто Ферарио Спасов замени Желко Петрович начело на тима. “Канарчетата” надиграха с 2:0 Етър в последния мач от 17-ия кръг на efbet Лига. Срещата се игра при тежки атмосферни условия на базата на тима в “Коматево”. И двете попадения паднаха след почивката и бяха дело на капитана Лъчезар Балтанов. Пловдивчани имаха още няколко положения за гол, така че успехът им дойде заслужено и логично.

46 Ботев (Пловдив) - Етър

Срещата започна с натиск на домакините. В първите минути вратарят Христо Иванов трябваше да отразява далечни шутове на Неделев и Тонев. В седмата минута Тошко бе изведен на чиста позиция, но се засуети и ударът му с левия крак мина встрани от гредата.

Резултатът бе открит в началото на втората част. При едно центриране в наказателното поле последва разбъркване, след което Балтанов засече топката във вратата.

В 74-ата минута Неделев изведе отлично Вутов сам срещу вратаря, но диагоналният удар на атакуващият халф мина покрай вратата.

В 76-ата минута резултатът бе удвоен. При едно центриране към наказателното поле Тонев насочи топката към задната греда, където Балтанов я засече към вратата. На голлинията Иванов се опита да извади кълбото, като първоначално играта продължи, но след консултация главният съдия присъди попадение. Останаха съмнения, че авторът на гола бе в засада, но в крайна сметка резултатът вече бе 2:0. Полседваха разправии от страна и на двата тима и страши треньорът на домакините Ферарио Спасов бе изгонен.

Малко по-късно домакините можеха да стигнат и до трето попадение. Вутов открадна топката от Иван Иванов, но ударът му от малкото наказателно поле бе блокиран от Иванов. В крайна сметка до края на срещата ново попадение на падна и Ботев стигна до нови три точки.

С поредния си успех Ботев вече заема девета позиция в класирането и вече са само на пет точки от първата шестица. Пловдивчани са с 19 точки, докато шестият Черно море е с 24. Етър от своя страна вече е десети със 17.

БОТЕВ - ЕТЪР 2:0
1:0 Балтанов (48)
2:0 Балтанов (76)