Лукас Перес прекъсна головия си поход, но Алавес измъкна малкото баско дерби

Отборът на Алавес излъга като гост с 2:0 Ейбар в баски сблъсък от 14-ия кръг на испанското първенство. Голмайсторът на тима от Витория Лукас Перес прекъсна серията си от голове в седем последователни кръга. Днес в герой за гостите от “Мендисороса” се превърна Хоселу с попадения в 85-ата и 90-ата минути.

“Синьо-червените” домакините играха по-силно, създадоха повече голови ситуации, докато момчетата на Асиер Гаритано хвърляха усилия предимно в защитни действия. В края две кинжални контри позволиха на Алавес да грабне победата. В 85-ата минута Алейш Видал напредна отдясно и центрира по земя към наказателното поле, където непокритият Хоселу реализира от 12 метра. В 90-ата защитата на Ейбар отново беше хваната неподготвена. Пере Понс асистира на Хосе, който реализира за крайното 0:2.