Гущеров не се спира - ЦСКА 1948 се върна на върха

Отборът на ЦСКА 1948 се върна поне временно на върха на класирането на Втора лига. В мач от 15-ия кръг на надпреварата тимът постигна победа с 2:0 над Пирин (Благоевград). Новият наставник Йордан Юруков записа трета поредна победа, откакто застана начело на тима. И двете попадения бяха дело на дежурния голмайстор Андон Гущеров и паднаха преди почивката. Така нападателят вече има 22 гола от началото на сезона. През втората част звездата на тима пропусна да реализира хеттрик, след като пропусна дузпа.

Резултатът бе открит от домакините още във втората минута. Тогава Сашо Александров центрира към наказателното поле и Андон Гущеров засече с крак топката във вратата.

69 ЦСКА 1948 - Пирин

В 30-ата минута падна втори гол за домакините. Милко Георгиев бе спънат в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Гущеров и реализира за 2:0.

През втората част Гущеров получи възможност да оформи хеттрик, след като Мирослав Пушкаров игра с ръка в наказателното поле и съдията даде още една дузпа. Този път обаче Веселин Ганев спечели битката с нападателя и спаси. До края на мача домакините продължиха да се по-активният тим, но до ново попадение не се стигна.

Така с днешната победа ЦСКА 1948 събра 36 точки и в момента е на върха на класирането. Септември обаче може да си върне лидерската позиция, ако утре победи при визитата си на Монтана. Пирин от своя страна е девети с 19 точки.

ЦСКА 1948 - ПИРИН 2:0
1:0 Гущеров (2)
2:0 Гущеров (30-д)