Наполи се издъни при визитата си на предпоследния (видео)

Отборите на СПАЛ 2013 и Наполи завършиха наравно 1:1 на "Паоло Маца" в двубой от 9-ия кръг на Серия "А".

Крайният изход на срещата се реши още в първите 16 минути от нея. В 3-ата напречната греда не позволи на Андреа Петаня да се разпише директно от пряк свободен удар. В 9-ата Аркадиуш Милик откри резултата в полза на "партенопеите" с шут по земя от много голямо разстояние. В 16-ата обаче Ясмин Куртич възстанови равенството, което се запази до края на мача, въпреки натиска на неаполитанците през второто полувреме.

Така Наполи остава четвърти в класирането със 17 точки. СПАЛ пък е предпоследен с актив от едва 7 пункта.