Несправедливата атака от Европа към Балъков трябва да спре!

Несправедливата атака от Европа към Балъков трябва да спре!
През последните часове ставаме свидетели на яростна атака срещу България и българския футбол в частност. Причината, разбира се, е вчерашната европейска квалификация между България и Англия. Мач, очакван с голям интерес от футболните фенове у нас, които имаха възможността да зърнат на живо своите любимци от Висшата лига. Към тази атака се присъединиха и други държави, сред които и Германия, които интерпретираха по доста погрешен начин думите на селекционера Красимир Балъков след края на двубоя.
Нормално, след две прекъсвания на мача заради шепа хора, заваляха и въпросите към Бала във връзка с расизма. А той бе повече от категоричен, че не подкрепя ксенофобията и дори се разграничава от нея. В социалните мрежи заваляха гневни коментари срещу Балъков, който през годините е показал с благотворителните си жестове и инициативи, че е "За" хуманността и против всяка форма на дискриминация.
121 България - Англия

Самият Балъков сподели пред

Sportal.bg

, че е възмутен от яростната атака, на която е подложен през последните часове. Атака, която в никакъв случай не е справедлива. За да подкрепим думите на селекционера след края на мача, прилагаме точно това, което той каза след последния съдийски сигнал в залата за пресконференции.

“През цялото време бях изключително концентриран в мача и тези неща са минали покрай мен. Казах и на английските телевизии, които бяха тук, че ако това се докаже, ние трябва да се извиним и да се срамуваме от това, че тези расистки неща се случват в България. Това е истината”.

121 България - Англия

Бала говори и за проблема на Англия с расизма, за който ще приложим доклада на FARE за случаи на расизъм и ксенофобия за първото полугодие на 2019 година.

121 България - Англия

“Съсредоточавам се във футбола и е нормално по време на мач да съм по-концентриран върху футболните неща. Досега България е имала наказание за расизъм, но доколкото ми е известно, не е било точно за расизъм и не е било заради наш расизъм. Тази тема започна да се дискутира от момента, в който играхме в Лондон. До днешен момент измести изцяло футбола. Вярно е, че това е една изключително важна тема за всички народи.

Аз съм абсолютно "За" строги наказания, ако има такова нещо. Това нещо трябва да бъде доказано. Ако не е доказано, са спекулации

”.

За прекратяването на мача и за разговора на Ивелин Попов с част от публиката на стадион “Васил Левски” Бала каза следното:

“Не знам защо Попов е говорил с феновете. Темата е много преди мача. Нормално е, като се говори за тези неща, феновете да са ядосани, докато мачът не върви добре.

Ако е имало нещо такова и е било от шепа хора, които нямат нужния разум и морал, е нормално да говори с тях

”.

121 България - Англия

Но да се върнем на проблема с расизма, в който не България, а Англия е на първо място. Проблемът на Острова е доста по-сериозен от този у нас. Доклад на FARE за случаите на расизъм и ксенофобия през първото полугодие на 2019 година сочи, че

Англия е лидер с цели 25 сигнала

. Втори в списъка са италианците с 14 сигнала, като се има предвид, че доста често Апенините са разтърсвани от този проблем.

България е далеч надолу в този списък със случаи на расизъм

. Срещу страната ни има едва три сигнала на ксенофобия през първите шест месеца на 2019 година, но пък в момента народът ни е представен от английските медии като "Животни" и "Расисти". Отново форма на расизъм срещу България, която идва от Англия.

Последвайте каналите ни в:

Още от Национални отбори

Виж всички

Водещи Новини

Видео акценти