Джерард: Ако никой не иска да бие дузпи, аз ще го направя

Мениджърът на Рейнджърс Стивън Джерард се пошегува, че следващият път той отново ще влезе в игра, за да изпълни дузпа.

Шотландският отбор се класира за осминафиналите в Лига Европа след победа с 1:0 като гост срещу Брага след гол на Райън Кент през второто полувреме, но в мача срещу португалския отбор "сините" пропуснаха дузпа за общо шести път през сезона.

"Аз съм следващият. Ако никой не иска да бие дузпа, аз ще го направя. Не е лесно се бъде изпълнен 11-метров наказателен удар, особено в някои ситуации. Ще опитаме да намерим разрешение на проблема заедно с отбора", заяви Джерард пред британските медии.

Рейнджърс се класира за следващия кръг във втория по сила европейски клубен турнир след общ резултат от 4:2 срещу Брага. Дузпата за гранда от Глазгоу беше пропусната от Янис Хаджи в 45-ата минута на реванша. "Изключително съм горд от представянето на целия тим. Бяхме невероятни", каза още бившият капитан на Ливърпул.