Черно море не се затрудни срещу СКА Хабаровск (видео)

Отборът на Черно море записа лесен успех с 2:0 над СКА Хабаровск в контролна среща, която се проведе в Турция. Точни за "моряците" бяха Денислав Ангелов (83) и Матиас Курьор (90). Играчите на Илиан Илиев надиграха руския състав и напълно заслужено стигнаха до победата.

През първия половин час от проверката футболистите на Илиан Илиев бяха по-активни, но атаките на "моряците" не бяха толкова опасни, за да затруднят отбраната на руския състав. В края на първата част Габриел опита удар от дистанция, но опитът му не се превърна в попадение.

В 67-ата минута Дани Кики създаде първата голова опасност за втората част. Той отправи мощен шут, който обаче не намери очертанията на вратата. Секунди по-късно Матиас Курьор стреля технично от границата на наказателното поле, но коженото кълбо отново не попадна в целта.

В 83-ата минута "моряците" стигнаха до първия гол в проверката. Матиас Курьор открадна една топка, след което центрира по земя към Денислав Ангелов, който се разписа без проблем от близка дистанция.

В последните секунди на срещата Денислав Ангелов намери по земя в наказателното поле Матиас Курьор, който оформи крайния резултат в контролата. Включването на Ангелов и Курьор донесе много свежест в атака, което се оказа и ключово за победата на Черно море.

ЧЕРНО МОРЕ - СКА 2:0