Петзвезден Аталанта започна годината, както завърши предишната (видео)

Аталанта започна 2020 г. с убедителна домакинска победа над Парма. Осминафиналистът в Шампионската лига спечели с 5:0 първия си мач за годината. Тимът на Джан Пиеро Гасперини водеше с 3:0 на почивката след попадения на Гомес, Фройлер и Госенс, а през второто полувреме Иличич се разписа на два пъти. В последния си мач за 2019 г. Аталанта победи Милан със същия резултат - 5:0.

С този успех "бергамаските" се доближиха на точка зад четвъртия в класирането Рома. Аталанта вече има 48 отбелязани гола от началото на сезона в първенството, като е едноличен лидер по този показател и е на път да счупи няколко рекорда.

Аталанта доминираше от началото, а Гомес откри резултата в 11-ата минута. Сепе успя да отрази на два пъти удари на Иличич, но към края на полувремето пусна нови два гола. Ремо Фройлер направи 2:0 след двойно с Гомес, а Госенс увеличи аванса на тима.

Страхотно воле на Иличич след час игра доведе до четвъртия гол. Словенецът оформи крайното 5:0 след слалом между трима защитника на съперника и удар с левия крак.

АТАЛАНТА - ПАРМА 5:0