Издънка на Беларус остави България в играта

Отборите на Беларус и Люксембург направиха равенство 1:1 в мач от 4-ия кръг на група 3 от Лига “С” на турнира на УЕФА - Лига на нациите. Заради загубените две точки тимът от Източна Европа изпусна първото място, докато съперникът им е последен.

Този резултат е добре дошъл за селекцията на България, тъй като нашите катастрофираха срещу Северна Ирландия и паднаха с 0:5.

Koшмар и тежък разгром за България

Така разликата между първия и третия в класирането е само две точки, което означава, че ни очакват изклщчително интересни заключителни двубои през ноември.

Иначе Сергей Поритевич изведе беларусите през втората част с гол в 54-ата минута. Така нещата отиваха към успех за домакините, но четвърт час преди края тимът на Люксембург получи правото да изпълни дузпа и Жерсон Родригес изравни в 78-ата минута.