“Лъвчетата” надхитриха Израел и завършиха с победа европейските квалификации

Младежкият национален отбор на България победи с 1:0 като гост Израел в последен мач от група “Д” в квалификациите за Европейското първенство догодина. Срещата, която се игра в Унгария, не предложи много на зрителите, като чистите ситуации почти липсваха. Единственото попадение реализира Никола Илиев, който бе точен няколко секунди след началото на второто полувреме (46’).

България нямаше шанс за продължаване напред, тъй като не можеше да достигне до някое от водещите две места. “Лъвчетата” завършват на третото място с 15 точки след четири победи, три равенства и три загуби. Израел от своя страна е последен с три пункта.

Израел започна по-активно срещата и първите няколко минути се играха главно в половината на България. Символичните домакини се опитаха да организират няколко атаки, които за наше щастие не доведоха до нищо опасно. След 10-ата минута "лъвчетата" взеха инициативата и се активизираха, като пренесоха играта в другата половина на терена.

След доста скучни и мудни 40 минути дойде и първата интересна ситуация. Тогава Келер проби отляво и центрира по земя към наказателното поле. Около точката за изпълнение на дузпа Лин засече опасно, но прати топката в аут. Няколко секунди по-късно Азо отправи изстрел по диагонала, но Пламен Андреев внимаваше и изби. Така до края на първата част попадения не паднаха.

Само няколко секунди бяха нужни на родния тим да открие резултата в началото на второто полувреме. След бърза атака топката стигна до Роберто Райчев, който подаде към Никола Илиев наляво. Футболистът на Ботев остана сам срещу вратаря на Израел и след хубав удар по диагонала откри - 0:1.

Последваха нови скучни минути, в които нищо интересно не се случваше. В 77-ата Пламен Андреев показа добра реакция, след като се намеси след удар с глава от противников състезател.

До края на двубоя символичните домакини натиснаха родния тим, но попадение не падна. В 93-ата минута след изпълнение на ъглов удар футболист на Израел надскочи Ценов и игра с глава, но кълбото се отби в напречната греда.

Така България U21 се сбогува с Европейското с успех. Както вече стана ясно, родният отбор е трети в класирането след тимовете на Германия и Полша.

ИЗРАЕЛ U21 0:1 БЪЛГАРИЯ U210:1 Никола Илиев (46)

Стартови състави:

Изрел: 1. Зарфати, 2. Бен Харош, 4. Лемкин, 3. Меламуд, 21. Келер, 16. Лин, 6. Йехошуха, 8. Каса, 7. Алмагор, 9. Абу Фарчи, 22. Азо;

България: 1. Пламен Андреев, 4. Мартин Георгиев, 5. Велко Йеленкович, 18. Атанас Чернев, 16. Димитър Папазов, 20. Кристиян Стоянов, 6. Емил Ценов, 8. Станислав Шопов, 7. Роберто Райчев, 13. Борислав Рупанов, 10. Никола Илиев.