Турция удари Исландия в трилър в Рейкявик

Турция записа трета поредна победа в Лигата на нациите, след като надигра с 4:2 Исландия в гостуването си в Рейкявик от група 4 в Лига "В" на Лигата на нациите. Двата тима направиха истински трилър, но накрая южните ни съседи си тръгнаха доволни.

Домакините поведоха рано в мача с гол на Ори Оскарсон, който в 3-тата минута се отскубна зад защитата и хладнокръвно реализира.

Драмата обаче започна през второто полувреме. Първо гостите пропуснаха дузпа в 54-тата минута чрез Хакан Чалханоолу.

След това обаче турците все пак успяха да направят обрат с попадения на Ирфан Каведжъ в 62-рата и Чалханоолу от дузпа в 67-ата минута.

Исландия се върна в мача в 83-тата минута чрез Андри Гудьонсен.

Радостта на домакините обаче бе кратка и Турция подпечата успеха си в края с точни изстрели на Арда Гюлер в 88-ата и Керем Актюроглу в 95-ата минута.

Така Турция е начело в таблицата с актив от 10 точки и вече е сигурен участник в плейофите. Исландия пък остава на 3-тото място с 4 точки.