Берое с втори успех в Sesame НБЛ, не прости и на Академик

Берое Стара Загора се наложи с 85-73 (30:15, 17:20, 12:18, 26:20) над Академик Бултекс 99 като домакин в мач от втория кръг на Sesame Национална баскетболна лига, изиграл се тази вечер в зала “Общинска”. Успехът е втори за тима тима воден от старши треньора Даниел Клечков, а Академик е с баланс 1-1.

ПЪРВА ЧАСТСамо няколко секунди бяха нужни на Академик, за да поведе в резултата с 2-0, като малко след това резултатът стана 4-0, след два коша на Обрад Томич. Венцислав Петков върна две точки в коша на гостите. Кош на Антъни Уокър изравни резултата, а той беше и фаулиран, за да изведе американецът Берое с точка напред в резултата (5-4). Отново Уокър направи разликата 3 точки за домакините (7-4). Бачев намали на точка (6-7). Надлъгването зала "Общинска" продължи. След по-малко от 4 минути игра Берое поведе с 14-6. Секунди след това разликата скочи на 10 точки (16-6). Академик намали с 1 точка изоставането, но тройка на Антъни Уокър и кош на Михов направиха резултата 21-7 в полза на Берое, при оставащи 4:40 минути до края на частта. Кени Дай направи аванс на домакините 16 точки (23-7). Баскетболистите на Йордан Янков успяха да стопят пасива си на 10 точки, но Мартин Русев направи разликата 13 точки. След 10 минути игра Берое водеше с 30-15.

ВТОРА ЧАСТПо-малко от 2 минути след началото на втората част Берое водеше с 34-17. Уокър направи разликата 19 точки (36-17). След серия от 5 точки за Академик, пасива на пловдивчани беше стопен на 14 точки (22-36). След близо 5 минути игра домакините поведоха с 39-22. Мощна забивка на Дейлън Уилямс намали изоставането на пловдивчани на 12 точки (27-39). Академик намали до 10 точки, но Кръстомир Михов изпълни два фаула и увеличи преднината на Берое на 12 точки (41-29). Нова забивка на Уилямс отново намали пасива на гостите на 10 точки. На почивката двата отбора се оттеглиха при резултат 47-35 в полза на Берое.

За втори пореден път: Антъни Уокър грабна приза MVP

ТРЕТА ЧАСТСлед подновяването на играта Академик стопи пасива си на 8 точки (39-47). Бързо след това разликата падна на 4 точки (43-47), при оставащи по-малко от 7 минути до края на частта. Мартин Йорданов увеличи преднината на Берое на 6 точки, но Николай Михайлов отново стопи на 4. 3 минути преди края на частта Беров поведе с 53-47. При оставащи 2 минути до края разликата падна само на 2 точки в полза на домакините (54-52). Кени Дай направи аванса на своя тим 4 точки (56-52). Тройка на Ивайло Тонев направи разликата 6 точки (59-53), като при този резултат двата отбора влязоха в заключителната четвърт.

ПОСЛЕДНА ЧАСТЗабивка на Дейлън Уилямс направи изоставането на Академик само точка (60-61). Малко след това Венцислав Петков беше фаулиран и след две точни изпълнения от фаула направи преднината на Берое 3 точки (63-60), след по-малко от 2 минути игра. Антъни Уокър вдигна разликата на 5 точки. Тройка на Венцислав Петков даде аванс от 8 точки на домакините (68-60), при оставащи малко повече от 6 минути до края на срещата. Академик продължаваше да прави опити да настигне съперника си, като 4 минути преди края разликата беше 6 точки в полза на Берое. Беройци вдигнаха разликата до 12 точки, а 1:36 преди края тя беше 10 точки (80-70). До изненада в края не се стигна.

Най-резултатен за успеха на Берое беше Антъни Уокър с 21 точки, 18 вкара Кени Дай, а Венцислав Петков наниза 17 точки. За Академик Васил Бачев беше над всички със 17 точки, Обрад Томич завърши с дабъл-дабъл - 16 точки и 11 борби.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ: БЕРОЕ СТАРА ЗАГОРА: Антъни Уокър, Дариъс Банкс, Кени Дай, Кръстомир Михов, Венцислав Петков АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99: Николай Титков, Васил Бачев, Николай Михайлов, Обрад Томич, Дейлън УилямсСнимки: НБЛ