На почивката: Берое води убедително на Академик в битката за победа №2 в Sesame НБЛ

Отборите на Берое Стара Загора и Академик Бултекс 99 играят в мач от втория кръг на Sesame Национална баскетболна лига. Срещата стартира в 19:15 часа в зала "Общинска" в Стара Загора, а Sportal.bg ви дава възможност да я проследите на живо.

Двата тима ще се борят за втори успех през новата кампания, след като в първия кръг тимът на Даниел Клечков изненада с 92-91 Балкан в Ботевград, а пловдивчани спечелиха драматично с 84-83 срещата с Левски в зала "Сила".

ПЪРВА ЧАСТ

Само няколко секунди бяха нужни на Академик, за да поведе в резултата с 2-0, като малко след това резултатът стана 4-0, след два коша на Обрад Томич. Венцислав Петков върна две точки в коша на гостите. Кош на Антъни Уокър изравни резултата, а той беше и фаулиран, за да изведе американецът Берое с точка напред в резултата (5-4). Отново Уокър направи разликата 3 точки за домакините (7-4). Бачев намали на точка (6-7).Надлъгването зала "Общинска" продължава. След по-малко от 4 минути игра Берое води с 14-6. Секунди след това разликата скочи на 10 точки (16-6). Академик намали с 1 точка изоставането, но тройка на Антъни Уокър и кош на Михов направиха резултата 21-7 в полза на Берое, при оставащи 4:40 минути до края на частта. Кени Дай направи аванс на домакините 16 точки (23-7). Баскетболистите на Йордан Янков успяха да стопят пасива си на 10 точки, но Мартин Русев направи разликата 13 точки. След 10 минути игра Берое води с 30-15.

ВТОРА ЧАСТ

По-малко от 2 минути след началото на втората част Берое води с 34-17. Уокър направи разликата 19 точки (36-17). След серия от 5 точки за Академик, пасива на пловдивчани беше стопен на 14 точки (22-36). След близо 5 минути игра домакините водят с 39-22. Мощна забивка на Дейлън Уилямс намали изоставането на пловдивчани на 12 точки (27-39). Академик намали до 10 точки, но Кръстомир Михов изпълни два фаула и увеличи преднината на Берое на 12 точки (41-29). Нова забивка на Уилямс отново намали пасива на гостите на 10 точки. На почивката двата отбора се оттеглиха при резултат 47-35 в полза на Берое.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЕРОЕ СТАРА ЗАГОРА: Антъни Уокър, Дариъс Банкс, Кени Дай, Кръстомир Михов, Венцислав Петков

АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99: Николай Титков, Васил Бачев, Николай Михайлов, Обрад Томич, Дейлън Уилямс