Росен Божинов дебютира за Роял Антверп

Роял Антверп нямаше проблеми с гостуващия Серкъл Брюж и спечели с 3:0 в мач от 10-ия кръг на белгийското първенство. Жирано Керк откри в 19-ата минута, в 23-ата се разписа и Тярон Чери, а в 83-ата минута Якоб Ондрейка сложи точка на спора. В последните минути на мача в игра за домакините се появи българският младежки национал Росен Божинов, който дебютира за тима си в Юпилер лигата.

Роял Антверп се изкачи еднолично на второто място с 19 точки - две по-малко от лидера Генк.

Брюж и Роял Юнион СЖ направиха 1:1. Франьо Иванович даде преднина на гостите в 52-ата минута а в 82-ата Брандън Мехеле донесе равенството на "синьо-черните" от "Ян Брейдел".

Брюж остана без победа в три поредни мача в Юпилер лигата и заема пето място в класирането, колкото имат още Вестерло на Едисон Йорданов и Дендер. Роял Юнион СЖ е 10-и с 14 точки.

Андерлехт също постигна класическа победа - 3:0 срещу гостуващия Стандард (Лиеж). Защитникът Ян-Карло Симич даде преднина на гранда от Брюксел в 9-ата минута, а другите попадения бяха дело на Каспер Долберг (30') и Андерс Дрейер (90').

С успеха Андерлехт събра 17 точки и заема 4-о място в подреждането.