Рожденик от отбора на Малинов повали лидера в Белгия

След седем поредни победи, водачът в белгийското първенство Генк допусна изненадващо поражение при гостуването си на Кортрийк. Отборът на Кристиян Малинов се наложи с 2:1, а големият герой беше испанецът Начо Фери, който вкара и двата гола навръх 20-ия си рожден ден.

Малинов този път беше в групата, но по традиция не се появи в игра. Неговият тим вече има 11 точки и се измъкна от зоната на изпадащите, а Генк остава начело, но Роял Антверп и Гент ще могат да скъсят изоставането си от 6 точки.

Кристофър Бонсу Баа откри в полза на гостите в 6-ата минута, но в средата на полувремето два бързи гола на Начо Фери обърнаха нещата в полза на Кортрийк.

През втората част Генк владееше топката в близо 80% от времето, но пропусна няколко чисти положения и прекъсна великолепната си серия.

В другите съботни мачове Мехелен разгроми Льовен с 5:0, а Дендер надви с 1:0 Шарлероа и се изкачи на шестата позиция.