Черно море Тича удари Ямбол на старта на Черноморските игри

Отборът на Черно море Тича победи с 88-82 (23:19, 21:23, 25:18, 19:22) Ямбол в първия мач от Черноморските игри. Срещата стартира в 17:30 часа в зала "Христо Борисов" във Варна, а Sportal.bg ви даде възможност да я проследите на живо.

Добрата новина пред "моряците" е завръщането на Венелин Христов в състава.

ПЪРВА ЧАСТСлед по-малко от две минути игра Черно море води с 6-2. 5 минути преди края на частта резултатът е 10-6 в полза на "моряците". Варненци продължават да държат съперника си на дистанция, като 3:34 минути преди края водят с 15-10. Венелин Христов и Мартин Коцев замениха Дахуан Граф и Джон Флорвиъс за домакините. Кош на Даниел Саки намали пасива на Ямбол на 3 точки (12-15), като той беше и фаулиран, но не успя да вкара от наказателната линия. Кош на Дамян Минков доближи Ямбол само на точка от съперника (14-15), но тройка на Родни Първис при 2 минути преди края даде аванс от 4 точки на Черно море. Ямбол намали изоставането си на 2 точки (16-18), а нова тройка на Родни Първис направи резултата 21-16 минута преди края на частта. Гостите вдигнаха оборотите в последната минута и отново намалиха пасива си само на 2 точки - 17 секунди преди края. След 10 минути игра резултатът е 23-19 в полза на "моряците", а Родни Първис наниза 11 точки за варненци за първата част.

Георги Давидов: Нищо не правим перфектно

ВТОРА ЧАСТОще в първата минута баскетболистите на Ямбол намалиха изоставането си на 2 точки (21-23), а Саки изравни резултата (23-23) след 2 минути игра. Кош на Бенджамин Стивънс даде 2 точки преднина на гостите (25-23), при оставащи малко повече от 7 минути до почивката. Венелин Христов беше точен два пъти от наказателната линия, за да изравни за 25-25. Кош на Дамян Минков отново даде аванс от 2 точки на Ямбол. Тройка на Николай Стоянов даде аванс от точка на Черно море (28-27), при оставащи 5:47 до края на частта. Родни Първис вкара още 2 точки за "моряците", за да направи резултата 30-27 - 4 минути преди края. Даниел Саки намали само на точка пасива на ямболии (29-30). Двата отбора продължават гонитбата в резултата, като "моряците" поведоха с 4 точки, но тройка на Антъни Бъркс отново намали на 1 точка. Ямбол поведе с точка (34-33), но мощна забивка на Джон Флорвиъс "взриви" пълната зала "Христо Борисов" и отново даде аванс от точка на "моряците". След това отново Ямбол излезе напред с точка (36-35), при оставащи 2:34 минути до паузата. На почивката двата отбора се оттеглиха при резултат 44-42 в полза на "моряците".

Александър Алексиев: Държави като Северна Македония и Румъния ни изпреварват, а ние само си говорим

ТРЕТА ЧАСТВарненци дръпнаха с 48-42 само минута след подновяване на играта. Саки се разписа с две точки за ямболии, за да намали изоставането на 4 (44-48). След това разликата скочи на 6 точки (50-44), но веднага след това падна само на 2 в полза на "моряците" (50-48). Точна стрелба от далечно разстояние на варненци направи резултата 53-48, при оставащи 6 минути до края на частта. Ямбол намали разликата само на точка (52-53) 5:43 минути преди края. Тройка на Дахуан Граф отново даде глътка въздух на "моряците" за 56-52, а Джон Флорвиъс добави още две точки към преднината им (58-52). Цветомир Чернокожев направи разликата 8 точки (60-52), при оставащи по-малко от 4 минути до края. Точна стрелба от далечно разстояние на Ямбол кош на Дамян Минков направиха изоставането на Ямбол само 3 точки (57-60). Дахуан Граф увеличи преднината на "моряците" на 5 точки (62-57) при по-малко от 2 минути до края на тази част. Терена се превърна в истинско стрелбище, като 45 секунди преди края след размяна на тройки от двата отбора резултатът е 66-60 в олза на домакините, а още една точна стрелба от далечно разстояние на Чернокожев увеличи разликата на 9 точки (69-60) за край на третата част.

Академик се справи с Шумен, излиза срещу Черно море на финала във Варна

ПОСЛЕДНА ЧАСТЯмболии намалиха на 6 точки изоставането си няколко секунди след подновяването на играта, но Венелин Христов бързо върна три точки в техния кош. Последва тройка на Минков, която отново стопи пасива на гостите на 6 точки (66-72), само след минута игра. Отново точна стрелба на Минков от далечно разстояние намали на 3 точки изоставането на неговия тим (69-72). След 3 минути игра Черно море вдигна разликата на 7 точки (76-69). Домакините вдигнаха рязко оборотите и при оставащи 5 минути до края на мача направиха двуцифрена разлика (80-69). Бързо след това ямболии върнаха три точки в коша на съперника, за да намалят пасива си на 8 точки (72-80), а тройка на Първис отново направи разликата 11 (83-72). Още една тройка на Първис направи резултата 86-72. Забивка на Джон Флорвиъс отново вдигна на крака публиката в залата, за 88-75 2 минути преди края на срещата. 1:20 преди края резултатът е 88-77 в полза на домакините.

Родни Първис поведе Черно море с 21 точки. Джон Флорвиъс добави 19 точки и 11 борби, а Цветомир Чернокожев (8 борби) и Дахуан Граф (10 асистенции) отбелязаха по 14 точки.Даниел Саки бе най-резултатен за Ямбол с 24 точки, 5 борби и 5 асистенции. Дамян Минков вкара 22 точки, а Антъни Бъркс и Бенджамин Стивънс (11 борби) завършиха с по 11 точки.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА: Николай Стоянов, Цветомир Чернокожев, Родни Първис, Джон Флорвиъс, Дахуан ГрафЯМБОЛ: Даниел Саки, Бенджамин Стивънс, Дамян Минков, Антъни Бъркс, Андон ВачевСнимка: Черно море Тича