Гол в последната минути лиши Бохум от първа победа за сезона

Бохум завърши наравно 2:2 над Холщайн (Кил) в мач от четвъртия кръг на Бундеслигата. Двата тима предложиха много атрактивно първото полувреме, когато Бенедикт Пихлер (15’) даде преднина на гостите, но с голове на Матуш Беро (22’) и Лукаш Дашнер (35’) осъществиха пълен обрат за домакините. Крайният резултат в двубоя бе оформен в последната минути на редовното време на срещата, когато Шуто Макино (89’) оформи равенството.

Тимът на Холщайн взе преднина след четвърт час, когато Бенедикт Пихлер бе изведен с дълъг пас зад гърба на отбраната, вратарят на Бохум Патрик Дрехес излезе неразченето, след което бе преодолян, а Пихлер реализира в опразнената врата. Радостта на гостите обаче трая кратко, след като само седем минути Бохум възстанови равенството. Централният нападател Майрон Боаду напредна отлично отляво, пребори се с бранител, след което намери Матуш Беро в пеналта и той реализира. Пълният обрат бе постигнат в 35-ата минута, когато домакините, настанили се пред противниковата врата, успяха в крайна сметка след центриране да реализират чрез Дашнер. Двата отбора не предложиха особено атрактивна втора част, но в крайна сметка гостите от Холщайн все пак стигнаха до първата си точка от началото на кампанията, след като Шуто Макино успя да вкара за крайното 2:2. Само в четири двубоя до момента Бохум вече е загубил цели 5 точки от водещи позиции от началото на този сезон, което би могло да бъде фатално за тима в края на сезона.