Страхотни включвания на Гризман изковаха драматичен обрат за Атлетико на старта в ШЛ

Отборът на Атлетико Мадрид стигна до много трудна победа срещу тима на РБ Лайпциг с 2:1 в среща от 1-вия кръг в основната схема на Шампионската лгиа. Германците поведоха с гол на Бенямин Шешко (4'), но домакините осъществиха пълен обрат след попаденията на Антоан Гризман (28') и Хосе Хименес (90').

Очаквано “дюшекчиите” стартираха силно и обградиха наказателното поле на съперника веднага след първия съдийски сигнал. Разсеяни, те допуснаха гостите да изнесат много бързо топката и Бенямин Шешко завърши отлично ответното настъпление на германските футболисти съвсем скоро след началото на двубоя.

Изненадващо в следващите минути испанският гранд не показа признаци на събуждане и допусна съперника в своята половина, който в разстояние на няколко секунди стигна до два корнера, от които не последва нищо.

Чак четвърт час след началото домакините създадоха реална голова опасност, като Гризман си освободи пространство в наказателното поле и стреля. Малко по-късно Кореа също бе близо до отбелязването, след като засече центриране с глава, но ударът му срещна гредата.

Две минути по-късно вече германската отбрана падна и мадридчани изравниха. Йоренте получи страхотно подаване по фланга, направи бърз рейд в близост до тъч линията и центрира към абсолютно непокрития Гризман, който не остави шансове на съперниковия страж Петер Гулачи.

До края на полувремето и двата отбора показаха желание да вкарат още един гол, но защитите им вече се бяха организирали добре и рядко допускаха реални опасности.

След почивката тази тенденция продължи, като момчетата на Диего Симеоне взеха пълната инициатива в двубоя и наложиха убийствен натиск, който обаче не довеждаше нищо съществено освен до спечелването на статични положения на първо време.

Разбира се, тази тактика отново отвори много пространства в половината на домакините и Раум пропусна да върне преднината на домакините четвърт час преди края.

Така се стигна до заключителните секунди на редовното време, когато домакините най-накрая нанесоха решителния удар. След продължителна атака Гризман намери Хименес, който от ръба на малкото наказателно поле засече топката с глава и елегантно преодоля за втори път в мача Гулачи.