Лудогорец с трудна победа над Национал при 15-годишните

Лудогорец победи с 1:0 Национал на изкуствения терен в НСА. Срещата бе от 6-ия кръг на Елитната група до 15 години. Точен за гостите бе Александър Александров.

Двубоят започна равностойно, като първатa добра ситуация за гол се откри пред домакините. Удар от фал бе спасен от вратаря на разградчани. Малко преди да изтече половин час игра Лудогорец поведе. Александър Александров засече центриране от левия фланг, а при този резултат дойде и почивката.

През втората част Национал бе по-добрият отбор на терена и създаде няколко възможности за гол, но до попадение не се стигна. В края на мача Даниел Тодоров можеше да сложи точка на спора, но изстрелът му бе спасен от Християн Димитров.

Така Лудогорец спечели важни три точки в борбата за първото място в Елитната група до 15 години. След този кръг разградчани събират 16 точки, докато Национал остава с 6 пункта.