ФК Ямбол с категорична победа в Нова Загора, червен картон за треньора на домакините

Едноименният тим на Ямбол победи Загорец с 3:1 в Нова Загора. Срещата е от петия кръг на Югоизточната Трета лига. Домакините доиграха последните 24 минути без треньора си Мирослав Миндев. Иван Иванов откри за гостите в 41-ата минута след контраатака. Втората част започна с пропуск на футболист от Загорец.

В 66-ата минута Миндев влезе в пререкания със съдията и беше отстранен с червен картон. Футболистите му заиграха нахъсано. Устремът им обаче беше стопиран за 120 секунди. Алтин Клаики покачи на 0:2 в 78-ата минута, като само преди малко беше влязъл от резервната скамейка. Веднага след това Петър Принджев направи резултата класически. Накрая Мариян Тонев реализира почетното попадение.