Дунав се развихри за едно полувреме и смачка Спартак (Плевен) като гост

Дунав (Русе) разгроми с 5:2 като гост Спартак (Плевен) в двубой от първия кръг на Втора лига. "Драконите" си решиха двубоя още през първото полувреме, когато вкараха и петте си попадения.

Изиграха се нови три мача от първия кръг във Втора лига

Преслав Георгиев откри резултата за домакините още в 4-ата минута, но Ндуалу Пахама изравни малко по-късно (8'). След това стартира и головата фиеста за гостите, които до края на полувреме вкараха още четири попадения. Джан Хасан (18'), Ндуалу Пахама (36'), Камен Хаджиев (45+1') и Джонатан Нсонде (45+3') сложиха точка на спора. През втората част Преслав Георгиев отбеляза втори гол, който обаче бе крайно недостатъчен за домакините (66').

В следващия кръг Дунав приема у дома новака Несебър, а Спартак (Плевен) ще пътува до Ловеч.