Локо (София) победи Монтана и смело гледа към сблъсъка с Левски

Локомотив (София) победи с 1:0 Монтана в последната си контрола от лятната си подготовка. На стадион “Локомотив” в “Надежда” двата тима изиграха равностоен мач, но в крайна сметка домакините излязоха победители с попадение на Анте Аралица (72’). Това бе генерална репетиция за тима на Иван Колев, който другата седмица стартира efbet Лига с домакинство на Левски. Монтана от своя страна има още една контрола преди първия кръг на Втора лига. Днешната среща бе излъчена на живо по Sportal.bg.

Двубоят започна без сериозни положения през първите 10 минути. Гостите успяха да организират две добри нападения, но те не доведоха до сериозни опасности пред вратата на Любенов.

В следващите минути темпото на игра се вдигна, но отново чистите и опасни ситуации липсваха. Постепенно Локомотив оказваше все по-голям натиск. Най-чистото положение се откри в 42-ата минута, когато Анте Аралица стреля с глава, но топката премина встрани от вратата. Малко по-късно Краси Станоев пусна хубав пас по въздуха към Симеон Славчев. Халфът стреля директно от въздуха, но ударът му бе неточен. Така двата тима се оттеглиха без отбелязано попадение не почивката.

През второто полувреме Локомотив показа и резервния си екип, като излезе в изцяло бяло на терена.

В 48-ата минута Васил Симеонов трябваше да се намесва след удар от далечна дистанция. Последваха нови минути, в които двата тима опитваха атаки, но те не водеха до нищо. В 70-ата минута далечен удар от страна на Монтана излезе в аут.

Само 2 минути по-късно обаче резултатът бе открит. Валентин Николов отправи добро центриране от пряк свободен удар и прати кълбото право на главата на Анте Аралица. Нападателят стреля добре и вкара за 1:0.

Последваха няколко минути, в които играта бе спряна, тъй като Костадин Илиев на Монтана получи контузия след сблъсък със Светослав Диков. В крайна сметка футболистът на гостите бе заменен.

До края на двубоя не последваха повече интересни ситуации и така Локомотив грабна победата в генералната си репетиция преди старта на efbet Лига.

ЛОКОМОТИВ (СФ) 1:0 МОНТАНА1:0 Анте Аралица (72)

Стартови състави:

Локомотив (София): 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 2. Гонсало Кардосо, 4. Диме Димов, 13. Селсо Рапосо, 10. Валентин Николов, 8. Симеон Славчев. 31. Красимир Станоев, 94. Юлиан Ненов, 20. Диого Тейшейра, 29. Анте Аралица.

Монтана: 30. Васил Симеонов, 10. Александър Тодоров, 5. Денис Дилев, 18. Костадин Илиев, 23. Антон Тунгаров, 24. Уилфред Коуакоу, 13. Илия Русинов, 20. Борислав Вакадинов, 9. Филип Ежике, 6. Виктор Добрев, 11. Стивън Кирилов.