Аталанта нахлу в топ 4 с победа над Удинезе

Отборът на Аталанта затвърди добрата си форма от началото на годината, след като спечели с 2:0 като домакин на Удинезе в ранния двубой от днешната програма на 22-рия кръг в Серия "А".

И двата гола бяха отбелязани през първото полувреме на мача. В 33-ата минута Шарле де Кетеларе комбинира с Матео Руджери, след което пусна пас към Алексей Миранчук, който откри резултата със своя удар. Точно преди почивката Емил Холм изпълни дълъг тъч в наказателното поле, след който Де Кетеларе свали топката за Джанлука Скамака, а нападателят с шут по земя даде комфортен аванс на бергамаските, който те запазиха през втората част.

С тази победа Аталанта събра 36 точки в актива си и се изкачи на 4-тата позиция в класирането, където Удинезе е на 16-ото място с 18 спечелени пункта.