Изключителен Яник Синер спаси 3 мачбола и обърна Новак Джокович за Купа “Дейвис”

Италианецът Яник Синер постигна най-впечатляващата победа в досегашната си кариера.

Ракета №1 на „Скуадра адзура“ спаси 3 мачбола срещу Новак Джокович при 4:5 и 0/40 в третия сет, за да стигне до крайния успех с 6:2, 2:6, 7:5 в полуфинал за Купа “Дейвис”

Мачът на двойки ще реши изхода на полуфинала в Купа Дейвис между Италия и Сърбия.

Новак Джокович губи за едва четвърти път, когато е имал мачбол, и за първи път от 2018 година насам.

Синер изигра страхотен първи сет и след два пробива дръпна в резултата.

Втората част бе огледална на първата, но с обратен знак - Джокера възстанови паритета с 6:2.

Ключовият момент в третия решителен сет дойде при 5:5 и сервис на италианеца, когато Ноле имаше 3 точки за пробив, но със страхотни сервиси Синер се измъкна, а след това проби противника и затвори нещата на свое подаване в 12-ия гейм.

За младия талант това бе втори успех над Джокович само в рамките на този месец, като той се реваншира за поражението си от него във финала на осемте най-добри в Торино.

Така Италия изравни на 1-1 победи, след като по-рано през деня Миомир Кецманович обърна Лоренцо Музети с 6:7 (7), 6:2, 6:1.

Решаващият сблъсък на двойки започва след малко, а в него от италианска страна са Симоне Болели и Лоренцо Сонего, докато от сръбска - Душан Лайович и Новак Джокович.

Австралия се класира за втора поредна година на финала на “Купа Дейвис”

Първият финалист е отборът на Австралия.