София Тьогерсен атакува медал на Европейското по крос кънтри

София Тьогерсен спечели индивидуалната титла за жени до 20 години на първенството по скандинавски крос в Рейкявик, Исландия в неделя. Все още само на 18, тя защити титлата си за девойки под 20 години на 6 км за 22:10 минути и завърши на 15 секунди пред най-близката си конкурентка.

Тьогерсен завършва още един отличен сезон на писта, в който тя спечели сребро и бронз съответно на 1500 м и 5000 м на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години, преди да направи своя дебют на Световното първенство по лека атлетика за мъже и жени в Будапеща, поставяйки рекорд на Дания от 4:05.38 минути на 1500м.

А 18-годишната девойка, която е тренирана от Томаш Левандовски, има още един шанс да надгради тези сребърни и бронзови медали до злато в състезанието до 20 години на Европейското първенство по крос кънтри в Брюксел на 10 декември.