Гол в продълженията класира Твенте

Гол на Сем Стайн в 115-ата минута класира Твенте за третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. С това попадение нидерландците стигнаха до 1:1 при гостуването си на Хамарби.

Твенте бе спечелил първия мач с 1:0, но Юсеф Ераби заличи предимството им в 38-ата минута. Това остана единственото попадение в редовното време и се стигна до продължения. В тях тимът от Еншеде успя да стигне до ново попадение, което се оказа решително. В средващия кръг Твенте ще се изправи срещу ФК Рига.

Лидерът в Норвегия Бодьо/Глимт нямаше такива проблеми. Той спечели с 4:2 при гостуването си на чешкия Бохемианс и с общ резултат 7:2 продължава напред. Значително по-драматично се развиха нещата за Мидтиланд. Датчаните губеха с 0:2 след редовното време при гостуването си на Прогрес от Люксембург и бяха близо до сензационно отпадане. Попадение на влезлият като резерва Едуард Чилуфя в 112-ата минута класира тима за следващия кръг.