18-годишен унгарец подобри европейския рекорд на копие за юноши под 20 г.

Гьорг Херцег използва по великолепен начин подходящия вятър на атлетическия турнир в Айзенщат и постави нов европейски рекорд за юноши под 20 години в хвърлянето на копие. Той постигна 84.98 метра за първото място. Така 18-годишният унгарец коригира предишния континентален рекорд в тази възрастова група на латвиеца Зигисмундс Сирмаис (поставен на Европейското първенство в Амстердам през 2016 г.). Това е също и нов рекорд на Унгария, както и вторият най-силен опит в историята, регистриран от юноша под 20 години.

Друга млада унгарска атлетка - Богларка Такач, която спечели два сребърни медала на Европейското първенство под 23 години по-рано през месеца, също записа добър резултат при силен вятър. Тя завърши заедно с германката Ребека Хаасе с равни резултати на 100 метра - 11.07 сек, но при много силен попътен вятър от 4.3 м/сек.

При мъжете на 100 м се наложи британецът Дейвид Морган-Харисън с 10.10 сек (2.9 м/сек).