Астън Вила с четвърта поредна победа

Астън Вила записа четвърта поредна победа, след като спечели с 2:0 домакинството си на Нотингам. Бертран Траоре откри резултата в началото на второто полувреме, а Оли Уоткинс се разписа в самия край на двубоя. Бирмингамци записаха шеста победа в последните си седем мача и изпревариха Брайтън, като вече са на шеста позиция.

Тимът на Унай Емери имаше известни проблеми през първото полувреме, което като цяло бе равностойно без голови положения. Единствената по-добра ситуация бе удар на Уоткинс, който Кейлор Навас отрази. Лошо изчистване на Джонджо Шелви доведе до първия гол в мача малко след почивката. От него се възползва Траоре, който завъртя топката покрай Навас.

Вила заигра по-добре след гола и Буендия бе близо до това да удвои аванса на домакините. Неговият изстрел обаче прати топката покрай вратата. В добавеното време Уоткинс отбеляза деветия си гол в последните си 11 мача. С този успех бирмингамци вече подобриха точковия си актив в сравнение с миналия сезон и имат големи шансове да спечелят квота за евротурнирите.